KOVOPRŮMYSL A ELEKTROTECHNICKÝ PRŮMYSL S NOVOU STRATEGIÍ CHLAZENÍ

kovoprumysl_uvodka
 
Mnoho pracovišť se nachází v blízkosti pecí, horkých strojů a v neklimatizovaných halách. Zaměstnanci ve slévárnách nebo svářeči jsou někdy vystaveni teplotám až 50 °C a více. To je škodlivé pro kardiovaskulární systém a zdraví. Trpí koncentrace a výkonnost - syndromy vyčerpání ohrožují nejen pracovní den, ale i konec pracovního dne a soukromý život.
 
HORKO JE PROBLÉMEM ZEJMÉNA PRO STARŠÍ ZAMĚSTNANCE

Podíl starších zaměstnanců se rok od roku zvyšuje. Proto je zdravotní prevence v horkém počasí obzvláště důležitá. Vždyť kardiovaskulární onemocnění jsou stále nejčastější příčinou úmrtí.

Problematika klimatu a horka nabývá na významu od 35 let věku. Na zdravotní problémy spojené s horkem si však stěžuje i mnoho mladších lidí. Podle směrnic pro pracoviště by se opatření, jako jsou chladicí vesty, měla používat od 26 °C a nejpozději od 32 °C. Při teplotě nad 37 °C se jedná o horké pracoviště.

 

ÚČINNÁ ZDRAVOTNÍ PREVENCE V HORKU JE ZÁSADNÍ

Za účelem ochrany zdraví zaměstnanců v kovoprůmyslu a elektrotechnickém průmyslu, zachování výkonnosti a zajištění aktivního života po práci byla vyvinuta účinná strategie ochrany před horkem s klimaticky neutrálním funkčním chladicím oděvem E.COOLINE.

 

TESTOVÁNO V OCELÁRNÁCH

Pracovní podmínky jsou často extrémní, zejména v ocelárnách. Funkční chladicí oděvy E.COOLINE v podobě vest, šátků apod. byly s velkým úspěchem testovány po delší dobu.

Nejen pomocí infračervených termovizí, ale také formou měření tepové frekvence se ukázalo, že používání oděvů E.COOLINE výrazně zlepšuje tepelnou zátěž. Doporučení zaměstnanců bylo jasné: E.COOLINE. 

 

E.COOLINE PŘI ZKOUŠCE TVRDOSTI S KAPALNÝM HLINÍKEM

Zaměstnanci v kovoprůmyslu jsou kreativní. Aby se přesvědčili o kvalitě výrobků E.COOLINE, využili příležitosti a provedli živý test před kamerou. Na místě zavěsili aktivovanou vestu E.COOLINE SX3 a přímo ji polili tekutým hliníkem. Tekutý kov vytekl, vesta test přežila a uvnitř nedošlo k žádnému poškození. Opravdu skvělé!

Zde je působivé video...

 

E.COOLINE TESTOVÁNO NA MÍSTĚ

E.COOLINE - oblečení místo klimatizace - je nové a inovativní. Zejména v oblastech, jako jsou slévárny, výroba motorů, svařování nebo montáž a údržba. Překvapivě se účinky neomezují pouze na zlepšení tělesné teploty.

E.COOLINE zajišťuje také "chladnější" pracovní prostředí tím, že snižuje tepelný stres, a tím zlepšuje pracovní klima - ale to si přečtěte sami:

Zpět do obchodu