NOVÁ HIGH-TECH STRATEGIE OCHRANY PŘED HORKEM PRO CHEMICKÝ A PLASTIKÁŘSKÝ PRŮMYSL

chemie_uvodka
 
Chemický průmysl je nejen jedním z nejdůležitějších, ale také jedním z nejvýznamnějších hospodářských odvětví. Vyrábí stále více udržitelných výrobků s vysokými bezpečnostními standardy. Je symbolem ohleduplného zacházení s lidmi a přírodou - a to po celém světě. To zahrnuje i téma ochrany zdraví a tepla. Zejména v chemickém průmyslu a při výrobě plastů jsou pracoviště často zatížené vysokou úrovní tepla.
 
Teplo vyhání pot z pórů. Na jedné straně je to dobře, protože pot na kůži má tělo ochlazovat. Bohužel to nefunguje tak dobře jako klimatizace a v extrémních vedrech pot dostatečně neochlazuje. V protichemickém ochranném obleku to často vede k centimetrové hladině vody v botách a zamlžování hledí. Můžete se také snadno přehřát.

 

POCENÍ VÁS UNAVUJE

Pocení nejenže produkuje tekutiny, ale podle vědeckých studií také vyžaduje obrovské množství energie (70-80 %). Pocení je tedy opravdu namáhavé. To však také znamená, že se rychleji vyčerpávají vaše denní zásoby energie. Proto se v teplých dnech nejpozději odpoledne nebo večer cítíte unavení a vyčerpaní. Tekutina pro pocení se navíc čerpá z jiných částí těla. V důsledku toho je v mozku a svalech méně důležité (krevní) tekutiny ve srovnání s chladnějšími dny. Tím trpí koncentrace a výkonnost. Stejné to je i po pracovní době.

 

"V OCHRANNÉM OBLEKU V HORKU - TO JE PEKLO"

 

PRACOVNÍK

V CHOO

 


TAKTO ZŮSTANOU ZAMĚSTNANCI PŘI VYSOKÝCH TEPLOTÁCH COOL

Aby zaměstnanci zůstali zdraví, soustředění a produktivní i při vysokých teplotách, je třeba mít dokonalou strategii ochrany před teplem.

Řešení: E.COOLINE - klimaticky neutrální chladící oděvy. Aktivní chladicí oděv je rychle připraven k použití, je mobilní a lze jej nosit kdekoli. Díky 3D technologii E.COOLINE vás aktivně ochladí na několik hodin výkonem až 660 wattů.

Na pracovišti tak vše běží hladce a vy se cítíte pohodlně. Chladicí vesty, chladicí trika, chladicí pokrývky hlavy a chlazení paží a nohou zmírňují zátěž kardiovaskulárního systému. To je prospěšné pro vaše zdraví a pomáhá to i po práci. Budete fit a budete mít chuť trávit hezké počasí s rodinou, přáteli nebo sportovat. Vše v dobré náladě!

 

TEPELNÝ STRES JE NEBEZPEČNÝ. PROTO: PŘEDCHÁZEJTE VYČERPÁNÍ Z HORKA

Lidé se cítí nejlépe při teplotě tělesného jádra 36,8 až 37,2 °C. Při této teplotě nejlépe fungují všechny procesy v těle. Od 38 °C se již cítíte ochablí a vyčerpaní. Při 39 °C máte horečku a zůstáváte v posteli. Pouhé 1-2 °C znamenají obrovský rozdíl.

Studie prokázaly, že zaměstnanci, kteří mají v práci ochranný oděv, mohou dosáhnout tělesné teploty 38-39 °C během 25 minut. To je horečka! Mnoho zaměstnanců v ochranných protichemických oblecích nebo na horkých pracovištích se cítí stejně.

Nemusí to však být tak extrémní. Dříve nebo později má s horkem při vysokých teplotách problémy každý. Dobé na tom je, že si tělo uvědomí, kdy je mu příliš horko, a podle toho reaguje. Má to však i své důsledky.

 

V horkém počasí se musí pro tvorbu potu do kůže dostat více tekutin. To snižuje krevní tlak. Aby se tomu zabránilo nebo aby se to kompenzovalo, srdce bije rychleji. Protože je však srdce tělesným motorem, je to jako jezdit neustále na plný plyn. To samozřejmě funguje, dokud je srdce plně funkční. V případě nemoci nebo jednoduše u lidí, kteří jsou citlivější na teplo, a zejména u starších zaměstnanců, to však může vést k enormní zátěži. V případě nouze to může vést i k úpalu. Zejména při nošení protichemických obleků a dalších ochranných oděvů, které jsou při práci často povinné.

To však nemusí být váš případ. E.COOLINE vám dodá extra sílu, abyste zůstali zdraví, soustředění a produktivní i při vysokých teplotách.

 

Banner-Praxistest-im-Schutzanzug-1536x352

Temperaturbelastung-am-Arbeitsplatz-UmfrageergebnisseWie-fuehlen-Sie-sich-mit-Ecooline-nach-dem-Arbeiteinsatz-Umfrage

 

ZDVOJNÁSOBENÍ DOBY V ZÁSAHU POMOCÍ E.COOLINE

Praktické testy to již prokázaly: S chladicími vestami E.COOLINE a chlazením hlavy, například Bandanou, lze výrazně prodloužit dobu práce v protichemickém obleku, ale samozřejmě i ve všech ostatních ochranných oblecích. Výsledky testů v obleku Zytron 400 i (protichemický oblek) u hasičů v Darmstadtu to jasně ukazují:

 

Testpersonen-ohne-Kuehlung      Testpersonen-mit-Kuehlung

 

Chlazení v protichemickém obleku má samozřejmě v určitém okamžiku své limity - přece jen se jedná o uzavřený systém. Ale pracovní doba v těchto oblecích je v mnoha případech obecně omezená. Nejpozději tehdy, když se k tomu přidají vysoké venkovní teploty. Použití chlazení, například chladicí vesty a chladicí pokrývky hlavy, může tuto dobu provozu prodloužit. Naproti tomu oblek bez chlazení se obvykle vymění mnohem dříve, musí se použít druhý oblek nebo trvanlivost obleků trpí mnoha dekontaminacemi. Pokud lze práci provádět s chlazením, přispívá to také k úspoře zdraví a nákladů a je třeba likvidovat méně nebezpečného odpadu.

 
Zpět do obchodu