JE ČAS NA DOKONALOU STRATEGII OCHRANY PŘED HORKEM V AUTOMOBILOVÉM PRŮMYSLU

automotive_uvodka

 

Česká Republika je zemí automobilů. V tomto odvětví pracuje téměř 500 000 lidí. Mnoho z nich pracuje ve výrobě, kde mohou být vysoké teploty. Dříve nebo později má téměř každý z nich problémy s horkem při vysokých teplotách.
 
Pracovní směrnice předpokládají, že teplo zatěžuje organismus od 26 °C, protože od této teploty se lidé začínají hojně potit, což škodí kardiovaskulárnímu systému a hladině energie. Pocení spotřebovává 60-70 % naší energie, protože se jedná o životně důležitý proces termoregulace.
 
VYSOKÉ TEPLOTY OSLABUJÍ
 
Směrnice pro pracoviště předpokládají, že teplo zatěžuje organismus od 26 °C výše. Od 32 °C jsou opatření nevyhnutelná a od 37 °C hovoříme o horkém pracovišti, pro které platí ještě speciálnější požadavky. Není to náhoda. Od 26 °C má tělo plné ruce práce s hojným pocením, což škodí kardiovaskulárnímu systému a hladině energie. Pocení spotřebovává 60-70 % energie, protože jde o životně důležitý proces termoregulace. Nejpozději v druhé polovině pracovního dne jste proto vyčerpaní, neschopní se soustředit a výrazně méně výkonní. To má negativní vliv na pracovní výsledek, ale především na zdraví, protože v důsledku chyb a nesoustředěnosti v kombinaci se slabší prací svalů může snadno dojít k nehodám. Následuje pak rezignace na cokoliv aktivního po pracovní době ve volném čase.
 
"Pracovat v horku prostě nejde."
 
Stavební dělník
PŘI VENKOVNÍ TEPLOTĚ 25 °C
 
 
ZVÝŠENÍ POČTU DNŮ ÚRAZU A NEMOCENSKÉ
 
Četnost úrazů se zvyšuje nejen při jízdě autem, ale také v práci, když se zvýší venkovní teplota. Zjistily to studie provedené univerzitou ve Wuppertalu a také online průzkum 88 společností s přibližně 600 000 zaměstnanci. Četnost nehod se zvyšuje o 20 % při teplotě 32 °C a o více než 30 % při teplotě 37 °C. To, že je v horkém počasí vyšší úrazovost a nemocnost, potvrzuje 75 % podniků.
 
ABYSTE BYLI PLNÍ ENERGIE I PO PRÁCI
 
Funkční chladicí oděv E.COOLINE odebírá tělu přebytečné teplo, udržuje Vás soustředěné a výkonné, takže nedochází k nehodám. Baterie vašeho těla zůstane déle plná, což se vyplatí zejména v druhé polovině pracovního dne. A to není všechno! E.COOLINE v práci také podpoří lépe strávit Váš volný čas. Jste fit a máte chuť trávit hezké počasí s rodinou, přáteli nebo sportovat po práci. Opravdu cool!
 
ANALÝZY PRACOVIŠŤ PROKAZUJÍ ÚČINNOST CHLAZENÍ
 
Zejména v automobilovém průmyslu existuje mnoho pracovišť s teplotami od 26 °C nebo dokonce nad 37 °C, například ve slévárně při výrobě motorů nebo v lakovně.  Pracoviště jsou však často vystavena horku i ve výrobě nebo při výrobě dílů pro dodavatele automobilů.
 
E.COOLINE již byl úspěšně testován ve většině těchto pracovních oblastí. Ve všech případech dokázal E.COOLINE udržet tělesnou teplotu testovaných osob v normálním fyziologickém rozmezí 28-32 °C. V porovnání s teplotou bez chlazení bylo možné teplotu snížit o 6-12 °C. zeptejte se nás na naše zprávy o pracovištích ve vaší oblasti.
 
E.COOLINE VŽDY FUNGUJE - I V PŘÍPADĚ SPECIÁLNÍCH POŽADAVKŮ NA OCHRANU PŘED HORKEM
 
Které výrobky použijete, záleží samozřejmě na vašem osobním vkusu, ale také na tom, kdy a k jakému účelu chcete výrobky použít a na vašich osobních možnostech manipulace. Důležitý je však také design pracoviště. Pokud máte pracoviště, kde se pracuje s otevřeným ohněm nebo roztaveným kovem, sklem či keramikou, pak vždy doporučujeme naše celotělové výrobky, jako je například vesta PowerCool SX3, šátek a v případě extrémního horka nohavice a power boots na lýtka. Protože všechny výrobky E.COOLINE NEJSOU (!) osobní ochranné prostředky, je třeba v případě předepsání osobních ochranných prostředků vždy nosit ochranný oděv nad těmito výrobky. Tato zásada regulace oděvu platí i pro záležitosti, jako je antistatický nebo elektrický oblouk, elektřina atd. Jakmile ochranný oděv splňuje svůj účel, můžete pod ním vždy nosit výrobky E.COOLINE. To znamená, že jste z hlediska nařízení o osobních ochranných prostředcích "v bezpečí". Samozřejmě, pokud máte na sobě pouze běžné tričko nebo košili, můžete výrobky nosit i místo nich nebo přes či pod tímto oděvem. To záleží jen na vás.
 
Zpět do obchodu