logo

www.chladicivesty.cz

SVĚT
CHLAZENÍ

cz   de

 
 

•  Bezpečnost

 
 

•  Problém

 
 

•  Řešení

 
 

•  Cooline

 
 

•  Studie/Fakta

 
 

•  Technologie

 
 
 

e.cooline

 
 

Termokinetická studie
Studie "Thermoman" národního výzkumného institutu... [více]

 
 
 

Snížený pracovní výkon v horku
V lidském těle se cca 70 % práce svalů přeměňuje v teplo. Vysoké... [více]

 
 
 

Investujte do výkonu
COOLINE napodobuje a posilňuje systém chlazení lidského těla, při kterém... [více]

 
 

home Úvod         -Produkty         - Kontakt

 

Snížený pracovní výkon v horku

V lidském těle se cca. 70 % práce svalů přeměňuje v teplo. Vysoké venkovní teploty a odpovídající ochranný oděv zvyšují stres z horka. Tím trpí soustředění a výkon, což může působit na pracovní výkon pro podnik a bezpečnost toho dotyčného.

Zvláště se to týká pracovišť, kde panují extrémně vysoké teploty. Snížený pracovní výkon a ohrožení bezpečnosti všech zúčastněných na "horkých" pracovištích není vyloučeno.

img

Působení na organismus

Zdravotní zatížení organismu u dotyčných může být kvůli tomu nad úrovní jiných pracovišť. Jen pod silným ochranným oděvem byly při mírné tělesné práci už po 30 minutách zjištěny teploty přes 39 °C (= vyčerpání). K tomu se přidává v mnohých případech odpovídající vysoké tělesné pracovní zatížení, které vytváří dodatečné tělesné teplo. Podle stupně obtížnosti práce a výšky okolní teploty mohou být dosahovány kritické tělesné teploty.

Se stoupající okolní teplotou se zvyšuje srdeční činnost. Srdeční tep přitom stoupá lineárně s rektální teplotou člověka. I důležitý pochody látkové výměny jsou omezeny.

V odborné literatuře pro pracovní lékařství resp. při výzkumu tepelného zatížení na pracovišti se požaduje výkonný tělesný chladící systém, který působí fyziologicky, a který účinně podporuje a posiluje tělu vlastní odvod tepla.

imgZnáte tuto problematiku?

Přehřátí těla, ztráta tekutin, vyčerpání, slabé soustředění, snížený výkon, nápor na systém srdečního-krevního oběhu.

"Horká" pracoviště jsou často spojena s vyššími zdravotními obtížemi. Tělesná teplota stoupá, ztrácí se mnoho tekutin. Tím trpí systém srdečního-krevního oběhu a mnoho pochodů látkových výměn.

 

Všechna práva vyhrazena © publikuje firma IMPASS, s.r.o.  |  vytvořila společnost PROFI IMAGE s.r.o.